DYRK 1 A kluczowym celem dla EGCG w chorobie Alzheimera?

grudzień 3, 2012 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Cały czas myślałem, że EGCG jest strategią medyczną, która przyszła do nas z choroby Alzheimera. Jak się okazuje, specjaliści w tej dziedzinie podglądają nas….czyli trisomię 21. Analizując nasze podejście włączają EGCG do zestawu koniecznego wchorobie Alzheimera!

Czytając artykuły na ten temat, które się właśnie pojawiły byłem przekonany, że się mylę. Cały czas wiązałem EGCG z Alzheimerem, a tutaj się okazało, że EGCG przyszło do nas z leczenia raka, jako silna substancja utleniająca, a dopiero nie dawno odkryto jej istotne działanie na gen DYRK 1 A ale także dopiero teraz na dużą część dysfunkcji związanych z chorobą Alzheimera.

image

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/22418730/?i=214&from=egcg

W tym raporcie pisze się  o powstrzymaniu (inhibicji) funkcjonowania enzymu AChE, który rozkłada acetylocholinę na cholinę i resztę kwasu octowego. W ZD, tak jak i w chorobie Alzheimera poszukuje się tzw. odwracalnych inhibitorów acetylocholinesterazy. Takim środkiem jest np. donepezil określany w ZD jako jeden z lepszych leków.

W kilku masowych już publikacjach, zapowiada się wręcz rewolucyjne nastawienie właśnie na EGCG (herbatę zieloną) zgodnie z najnowszymi badaniami, które mają być na dniach opublikowane. W nich to wskazuje się, że być może EGCG to jest lek by “odwrócić” chorobę Alzheimera.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...