Jak wpływa autyzm na zespół Downa cz.8 kluczowe czynniki wpływające na autyzm

listopad 14, 2014 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Chciałem już zamknąć kilkakrotnie ten cykl artykułów, ale pytacie, pytacie i dobrze, że pytacie. Osoby z ZD mają takie samo prawdopodobieństwo wystąpienia autyzmu, jak dzieci bez ZD. Dzięki doktor Amy Yasko zaprezentuję Wam wszystkie elementy, które ona uważa za kluczowe w analizie autyzmu.

Wiem, że dla wielu z Was będzie szokiem oglądać tą tabelę. Jeszcze większym będzie ją zrozumieć. Dużą część omówiliśmy, gdyż występują one wspólnie w ZD i autyzmie…do wielu z nich obiecuję wrócić…ale za chwilę.

image

http://dramyyasko.com/wp-content/uploads/2010/06/texas-3-final.pdf

W skrócie, grupy problemów w tej tabeli pogrupowano według głównej przyczyny wywołującej kaskadową reakcję. I tak mamy w niej:

MUTACJĘ MTHFR

PROBLEMY Z RECEPTORAMI KWASU GLUTAMINOWEGO

PACIORKOWCE http://pl.wikipedia.org/wiki/Paciorkowce STREPTOCOCUS

METALE

WIRUSY/SZCZEPIONKI

HLA CZYLI PROBLEMY Z LUDZKIMI ANTYGENAMI LEUKOCYTARNYMI http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82%C3%B3wny_uk%C5%82ad_zgodno%C5%9Bci_tkankowej

ORAZ OSOBNO SZCZEPIENIE DTP  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kalendarz_szczepie%C5%84

Ta prezentacja problemów, o których w znacznej części już pisałem pokazuje bardzo dobrze poziom wzajemnych powiązań. Kolory, patrzcie na kolory! Na przykład MTFR jego mutacja jest zaprezentowana na zielono. Ten kolor pojawia się też obok w receptorach  kwasu glutaminowego. Pokazuje się w ten sposób jak bardzo złożone są to procesy, które zainicjowane w jednym mechanizmie mogą pociągnąć kaskadowo inne zupełnie oderwane procesy występujące gdzieś obok.

Stąd leczenie nie jest proste. Musi się opierać o wiedzy, zależnościach i nigdy nie może zaczynać się od leczenia objawów. Dla mnie początkiem zawsze jest metylacja DNA i leczenie błędnego cyklu kwasu foliowego, cyklu SAM.

http://www.zespoldowna.info/jak-wplywa-autyzm-na-zespol-downa-cz-5-epigenetyka-i-stres-tlenowy-w-autyzmie-wedlug-jill-james-cz-3.html

W ZD, gdy występuje autyzm, leczenie objawowe jest szczególnie trudne, gdyż mamy do czynienia często z procesami przeciwstawnymi do siebie. To co najbardziej od urodzenia łączy oba te problemy to mutacja MTHFR. Dla mnie to po raz kolejny pokazuje na pewną kolejność podejścia terapeutycznego.

Zaczynajmy od poprawy metylacji odpowiednimi formami i ilościami witamin B wspieranymi kofaktorami, a potem starajmy się osobno leczyć autyzm i osobno ZD, choć zawsze należy pamiętać o innych mechanizmach, często antagonistycznych wobec siebie, dla obu tych problemów.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...