Pierwsza dieta…niskohistaminowa.

wrzesień 12, 2022 by
Kategoria: Dieta

Uwielbiam jak ktoś stawia trudne pytania. Zatem było takie: jaka jest odpowiednia dieta dla dzieci z ZD?

Podczas ostatniego spotkania z rodzicami mieliśmy taki dylemat: dla właściwego rozwoju aparatu mowy potrzebne jest “piętka” chleba, by dziecko uczyło się i trenowało. Jest to rzeczywiście niezły patent, ale jak popatrzymy na to:

https://www.zespoldowna.info/kluczowy-czynnik-w-diecie-osob-z-zespolem-downa-to-co-ma-odpowiednia-teksture.html

https://www.zespoldowna.info/dlaczego-mieszasz-temat-glutenu-z-histamina.html

to mamy już wątpliwości, czy to jest dobre dietetycznie…nie odpowiem na ten temat i to już z góry mówię, ale ogólnie powiem tak:

DIETA Z BARDZO NISKIM POZIOMEM HISTAMINY,  NIE PROHISTAMINOWA JEST NAJLEPSZĄ DIETĄ DLA NASZYCH DZIECI, A POTEM DOROSŁYCH Z ZESPOŁEM DOWNA.

Uwaga: gluten jest mechanizmem aktywizującym histaminę, a zboża w szczególności pszenica, jęczmień to także żywność akumulująca różnego rodzaje środki ochrony roślin, negatywne do zdrowia człowieka jak glifosat…a to jest czynnik prohistaminowy.

Biorąc pod uwagę, że to opisałem już szczegółowo, kończę ten wpis linkami, byście wrócili do tematu i zrozumieli, jak ważna jest dieta niskohistaminowa. Jak uwarunkowany jest metabolizm histaminy czynnikami genetycznymi, dziedziczonymi po rodzicach, a w zespole Downa powiązane to jest jeszcze z amoniakiem i genem CBS. Według mnie od tego dietetycznie zaczyna się cało zło…zauważyliście, że nie ma tutaj takiego hasła jak dietabezglutenowa? Dla mnie jest to coś tak wybiórczego, tytułem braku zrozumienia z czym to jest związane, że tylko wskazuję, że najważniejsza jest histamina, którą także buduje gluten.

https://www.zespoldowna.info/enzym-dao-a-histamina-i-amoniak.html

https://www.zespoldowna.info/a-co-gdy-amoniak-ma-wysoki-poziom-jak-histamina.html

https://www.zespoldowna.info/czym-jest-mcas-i-jaka-role-odgrywa-w-tym-histamina.html

https://www.zespoldowna.info/histamina-to-glownie-to-co-jemy.html

https://www.zespoldowna.info/histamina-w-zespole-downa-to-idealny-przyklad-rozregulowanego-metabolizmu-ktory-na-roznym-poziomie-zmienia-rozne-sciezki.html

https://www.zespoldowna.info/histamina-i-niedoczynnosc-tarczycy.html

https://www.zespoldowna.info/histydyna-niedokrwistosc-kwas-foliowy-hemoglobina-gen-ftcd-histamina-histydyna-dao-hnmt-silne-problemy-alergiczne-i-zle-funkcjonowanie-jelit-gen-ftcd.html

https://www.zespoldowna.info/foxp2-czyli-o-mowieniu-cz-3-histamina.html

https://www.zespoldowna.info/dieta-spersonalizowanaczyli-czytamy-geny-i-dostosowujemy-diete-histamina-i-enzym-dao.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...