Apigenin w badaniach prenatalnych w modelu zespołu Downa.

październik 26, 2020 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Apigenin jest coraz bliżej zespołu Downa, tak bym powiedział. Pojawiają się kolejne raporty, które podkreślają jego użycie w ZD i jak pozytywną rolę może odgrywać. Tak jak to było kiedyś z ekstraktem herbaty zielonej, zaczynają się one na myszach i to już w układzie, gdy są one w ciąży. Ciekawe.

Zaczynamy od przypomnienia czym jest apigenin. W skrócie inhibitorem genu CBS, troszeczkę bardziej w rozwinięty sposób tutaj:

Homocysteina w ZD pójdzie w górę po prostu. Dzieci mające problem z CBS to te, których poziom homocysteiny bez suplementacji, a z dobrymi poziomami witamin jest samoistnie poniżej 5,5 umol/l a z suplementacją zdecydowanie poniżej 5 umol/l. Są to tez dzieci mające problem z jelitami. Podanie na starcie apigenin z rumianku, może stymulować odpowiednio stan zapalny jelit to raz, dwa ilość siarkowodoru poprzez inhibicję CBS, trzy obniżać ilość amoniaku gdyż CBS jest spowolniany. W efekcie dziecko powinno mieć sprawniejsze jelita, sprawniejsze mitochondria, zbilansowaną metylację na tym poziomie.

https://www.zespoldowna.info/apigenin-pytania.html

https://www.zespoldowna.info/siarkowodor-jego-nadmiar-i-naturalny-inhibitor-apigenin.html

W najnowszym raporcie naukowcy zajmują się wpływem apigenin na ciążę myszy trisomicznej. Suplement ten jest pochodzenia roślinnego i głównie pozyskuje się go z rumianku. Wnioski z tego badania to:

1.”Apigenin, będący związkiem roślinnym, poprawiał deficyty poznawcze i pamięci zwykle obserwowane w mysim modelu zespołu Downa”

2.Przechodzi przez łożysko, barierę krew mózg przez to może już w ciąży dawać pozytywne efekty rozwojowe korygujące typologię ZD w mózgu.

3.”Testy aktywności genów i poziomów białka wykazały, że myszy leczone apigenin miały mniej stanów zapalnych i zwiększony wzrost naczyń krwionośnych i układu nerwowego.”

Jak na początek to rewelacja!

image

https://www.eurekalert.org/pub_releases/2020-10/nksn-pcr102120.php

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...