Ubiquinol zawsze podajemy wtedy, gdy mamy uszkodzone mięśnie, gdy brakuje energii do funkcjonowania komórek!

lipiec 26, 2023 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Wróciło pytanie: kiedy stosować ubiquinol…a pisałem o tym wielokrotnie. Dzisiaj zatem w skrócie.

Jak zwykle skorzystamy z raportu medycznego: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10295177/

image

Kiedy powinien być zastosowany ubiquinol w ZD?

Po pierwsze każde dziecko z ZD, które ma wadę serca, które miało operację serca lub do niej się szykuje powinno bezwzględnie dostać wsparcie za pomocą ubiquinolu. Dlaczego? Serce to mięsień. W sercu mamy krytyczną ilość mitochondriów. One w dysfunkcyjnym sercu nie pracują efektywnie, tak samo jak sam mięsień, bo serce jest mięśniem. Jak widać w tym raporcie nawet krótkoterminowe podawanie ubiquinolu poprawia funkcjonowanie serca/mięśnia i daje więcej energii!

https://www.zespoldowna.info/wada-sercamitochondria.html

https://www.zespoldowna.info/skoro-nasze-dzieci-maja-wady-serca-to-w-pierwszej-kolejnosci-powinny-byc-wspierane-ubiquinolem-i-rybozydem-nikotynamidu.html

Po drugie to kwestia jego zdolności antyutleniających. Mitochondria potrzebują takie wsparcia. Nie ma osoby z ZD, która nie potrzebowałaby takiej aktywności, po prostu nie ma!

Po trzecie energia komórkowa. Tutaj zacznę w tym kierunku: NIE MA OSOBY Z ZESPOŁEM DOWNA, KTÓRA BY TEGO NIE POTRZEBOWAŁA!…a o metabolizmie poczytajcie tutaj:

https://www.zespoldowna.info/zaburzenia-mitochondriow-w-zespole-downa-cz-1-geny-z-21-chromosomu.html

https://www.zespoldowna.info/zaburzenia-mitochondriow-w-zespole-downa-cz-2-bledy-tytulem-21-chromosomu.html

https://www.zespoldowna.info/zaburzenia-mitochondriow-w-zespole-downa-cz-4-wyjasnienia-genow-zd.html

https://www.zespoldowna.info/zaburzenia-mitochondriow-w-zespole-downa-cz-5-jak-stabilizowac-membrany-mitochondriow-w-zespole-downa.html

https://www.zespoldowna.info/zaburzenia-mitochondriow-w-zespole-downa-cz-6-cykl-krebsa-pirogronian-glukoneogeneza.html

https://www.zespoldowna.info/zaburzenia-mitochondriow-w-zespole-downa-cz-7-fosforylacja-oksydacyjna-synteza-atp-beta-oksydacja.html

https://www.zespoldowna.info/zaburzenia-mitochondriow-w-zespole-downa-cz-8-stres-tlenowy-oksydacyjny.html

i dalsze wpisy z tego cyklu.

Po czwarte uszkodzenia/zmęczenie/nadwyrężenie mięśni innych niż serce. Zazwyczaj jak napiszę o sercu jako mięśniu, to wszyscy zapominają o pozostałych. Ci którzy dużo chodzą, trenują, są aktywni, doświadczają bardzo często różnych dolegliwości mięśniowych. Ubiquinol, czytając nawet nasz pierwszy artykuł, regeneruje je i wspiera w nawrocie do efektywnego działania.

Podsumowując: ubiquinol powinien być podawany wszystkim osobom z ZD, bez względu na wiek gdyż jest krytyczny by korygować dysfunkcyjne metabolizmy, które stale w ZD występują.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...