…a może powinniśmy podawać witaminę K2 mk7 przez cały rok?

sierpień 8, 2023 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Do niedawna nikt nie wiedział, że witamina K2 istnieje. Ile było takich dyskusji, że ja mówiłem o witaminie K2, a Wy myśleliście o witaminie K1 i jej funkcji związanej z krzepnięciem krwi. Dopiero potem przy witaminie D3 pojawił się temat “zawracania” wapnia do kości, którą to funkcję spełnia witamina K2.

https://www.zespoldowna.info/dlaczego-witamina-k2-musi-byc-mk7-i-mk4.html

https://www.zespoldowna.info/ciaza-jak-sie-przygotowac-cz-6-nasz-tryb-zycia-i-witamina-d3.html

Ale po kolei. Zaintrygował mnie wczorajszy raport mówiący o dwojakiej etiologii zapalenia płuc w ZD. Jak zwykle zacząłem sobie odświeżać wiedzę w tym zakresie. Wciąż pojawiało się to wszystko co my już robimy, z jednym wyjątkiem. Pojawiła się witamina K2 jako immunomodulator!

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/core/lw/2.0/html/tileshop_pmc/tileshop_pmc_inline.html?title=Click%20on%20image%20to%20zoom&p=PMC3&id=9954268_cancers-15-01300-g005.jpg

image

Jak widać powyżej opis, mówi się o funkcji regulacyjnej witaminy K2 w “burzy cytokin”. Zespół Downa jest burzą cytokin…takie miałem pierwsze skojarzenie. Wróciłem do tego artykułu, tego cytatu i wiedziałem, że to jest to:

https://www.zespoldowna.info/czy-nalezy-szczepic-dziecko-z-zespolem-downa-przeciwko-covid-kolejny-etap-dyskusjji.html

Podsumowując, uważamy, że osoby z zespołem Downa, które mają więcej niż 40 lat lub cierpią na poważne choroby współistniejące, są wysoce podatne na zagrożenia medyczne, zarówno na etapie zakażenia, jak i rokowania po rozpoczęciu burzy cytokin ”- mówi dr Dierssen…”

https://www.zespoldowna.info/jeszcze-o-stanach-zapalnych.html

https://www.zespoldowna.info/furin-mechanizm-antywirusowy-w-zespole-downa.html

https://www.zespoldowna.info/czy-witamina-c-moze-byc-regulatorem-odpowiedzi-immunologicznej-w-zespole-downaile-jej-mozemy-uzywac.html

https://www.zespoldowna.info/reakcja-immunologiczna-czyli-o-stale-obecnych-problemach-odpornosci-w-zespole-downa.html

Zacząłem szukać głębiej i okazywało się w badaniach, jak tym poniżej, że pacjenci dotknięci zapaleniem płuc w covidzie, mieli niższy poziom witaminy K2 mk7 niż pozostałe grupy.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9312339/

Po uważnym przeczytaniu, szukałem dalej i znalazłem ten artykuł, łączący interleukinę IL-6 z witaminą k2.

https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fnut.2021.761191/full

Od razu wróciłem do IL-6 w ZD.

https://www.zespoldowna.info/il-6-tnf-w-zespole-downaoczywiscie-w-jelitach.html

https://www.zespoldowna.info/koniecznosc-diagnostyki-cytokin-w-zespole-downau-wszystkich-z-chorobami-autoimmunologicznymi.html

Owszem regulatorem cytokin zapalnych tutaj może być koenzym Q10 w postaci ubiquinolu…ale jeżeli podajemy witaminę K2 mk7 od września do maja, to dlaczego nie podawać jej z tej perspektywy, przez cały rok?

Dla mnie to oczywiste, że tak powinniśmy robić. Trzeba pamiętać, im większa różnorodność takich środków stymulujących, tym lepszy efekt uzyskujemy. Dla mnie K2 wchodzi w całoroczny protokół suplementacyjny w ZD.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...