Jak szkodzi nadmierna ilość histaminy “dietetycznej”? Popatrzmy w serce.

grudzień 4, 2023 by
Kategoria: Dieta

Ciekawe. Myślałem, że już wiadomo dlaczego obniża się poziom histaminy w diecie, a tutaj odpowiedź była tylko jedna:”…alergizuje i wpływa na układ immunologiczny…”

Tak, to jest główny powód o którym rozmawiamy. Teraz popatrzmy na ten temat inaczej. Dlaczego dzieci z ZD, które mają problem z sercem, mają tez wyrzuty histaminowe na twarzy. Tzw. flushing obejmuje często całą głowę i nawet część tułowia. Jest to efekt nadmiernej ilości histaminy w organizmie, przy bardzo małej ilości cynku, magnezu, kwasu foliowego. Nadmierna ilość “dietetycznej histaminy’ to efekt jaki widzimy. Jest on potęgowany dodatkową kwestią dysbiozy, bo to kolejna operacja i kolejny efekt po niej. W momencie gdy histamina, ale też inne aminy nie są degradowane tytułem deficytów pracy wątroby, bo nie ma witamin, minerałów, to cała histamina i aminy, które są jej prekursorami, idą żyłą do serca i tam je uszkadzają dodatkowo, w szczególności prawą komorę.

W takiej sytuacji lekiem jest podawanie magnezu, cynku wymiennie, wspieranie witaminą B6, kurkumą i probiotykami, a jak to nie daje efektu to po prostu enzymem DAO po uzgodnieniu z lekarzem.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...