Suple na wzrost, właściwy rozwój i starzenie się…suplementy najprościej jak można.

luty 18, 2019 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

W tym temacie mamy problem genetyczny, który istotnie zmienia metabolizm kwasu foliowego mającego wpływ na wzrost, metylację, neurogenezę. Geny potrojone jak FTCD, RFC 1 A, masowe występowanie polimorfizmów cyklu kwasu foliowego w naszym społeczeństwie, powoduje istotne zaburzenie cyklu kwasu foliowego i my rodzice musimy sobie dać z tym radę, bo lekarze tego nie rozumieją.

1.Zaczynamy od tego, że musimy kontrolować poziom kwasu foliowego w organizmie naszego dziecka. Jednak badanie to jest mocno nieprecyzyjne stąd nigdy nie może to być badanie tylko i wyłącznie tego pojedynczego parametru. Zatem: homocysteina, B9, B12, D3 są to badania, które coś w układzie statystycznym będą nam umiały powiedzieć. Uwaga: ani lekarze, ani diagności nie pamiętają, że kwas foliowy to witamina B9.

2.Gdy otrzymujemy wyniki, nie patrzymy na normy jakie tam są opisane, gdyż zaburzenie genetyczne jakim jest ZD wpływa na cały organizm, na wszystkie geny i my musimy “dostroić” te parametry do naszych potrzeb. Z mojej perspektywy powinny być w górnych poziomach norm dla osób zdrowych, jeżeli do nich byśmy referowali.

3.Z uwagi na problemy metylacyjne, genetyczne w ZD nie podajemy SAMEGO KWASU FOLIOWEGO SYNTETYCZNEGO! TAKIE PODAWANIE JEST TRUCIZNĄ DLA TEGO ORGANIZMU i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Minimum minimorum to podanie metylofolatu w połączeniu z ryboflawiną czyli witaminy B9 z grupą metylową w połączeniu z witaminą B2.

Teraz opiszę kilka typowych sytuacji byście umieli zrozumieć problem.

PRZYPADEK 1

Dziecko ma małą nieproporcjonalnie głowę w stosunku do reszty ciała. Poszukujemy problemu we FRA i podajemy iniekcje z kwasu foliowego z grupami metylowanymi.

http://www.zespoldowna.info/fra-mala-ilosc-kwasu-foliowego-w-mozgu-i-niski-wzrost.html

PRZYPADEK 2

Dziecko ma zaburzenia zachowań, jest drobne. Musimy poprawić metylację i podciągnąć kwas foliowy do poziomy w górnych częściach normy. Warto dodać enzym na noc w takich przypadkach.

PRZYPADEK 3

Dziecko ma problemy z neuroprzekaźnikami, duże wahania nastrojów, rośnie skokami.

Musimy dokonać analizy tego co się dzieje w jelitach i czy należycie witamina B9 jest wchłaniana na tej drodze. Warto zrobić panel polimorfizmów typu MTHFR UK i działać interwencyjnie łącząc odpowiednią regulację metylacji, z odpowiednią regulacją tarczycy, neuroprzekaźników. Trzeba pamiętać, że tarczyca jako regulator wielu metabolizmów bez kwasu foliowego “nie pojedzie.”

http://www.zespoldowna.info/tarczyca-regula-trzecia.html

4.By zrozumieć te procesy należy zapoznać się z problemem metylacji i wpływem genów na jej zmienność w ZD.

http://www.zespoldowna.info/gen-ftcd-histydyna-i-hemoglobina.html

http://www.zespoldowna.info/czy-gen-ftcd-decyduje-o-inteligencji-osob-z-zespolem-downa.html

http://www.zespoldowna.info/potencjalne-biomarkery-w-zespole-downa-wedlug-profesor-rima-obeid-cz-1.html

http://www.zespoldowna.info/potencjalne-biomarkery-w-zespole-downa-wedlug-profesor-rima-obeid-cz-2-o-proporcji-sam-i-sah.html

http://www.zespoldowna.info/potencjalne-biomarkery-w-zespole-downa-wedlug-profesor-rima-obeid-cz-3-fosfolipidy-metylacja-i-amyloid-beta.html

Metylację już opisywałem wielokrotnie, więc warto po te wpisy sięgnąć, chociażby po ten.

http://www.zespoldowna.info/cholinasuplementy-najprosciej-jak-mozna.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...