Chcę przygotować informację o najlepszej diecie dla osób z zespołem Downa…

Wrzesień 9, 2014 by
Kategoria: Dieta

Jest to świetny temat i świetny problem do przedyskutowania. Na to pytanie odpowiedziałem szybko…ale po namyśle postanowiłem to opisać…i jest to chyba jednak inna wersja od tej, którą przekazałem pytającemu.

1.ZESPÓŁ DOWNA JEST BŁĘDEM GENETYCZNYM WARUNKUJĄCYM BŁĘDY METABOLICZNE.

Pod tak ukrytą definicją skryte są oczywiście nasze ciągłe dyskusje o witaminach, minerałach, cyklu kwasu foliowego. Dzięki dr Jill James i dr.Rima Obeid wiemy, że:

DIETA ŚRÓDZIEMNOMORSKA JEST KRYTYCZNA DLA STAŁEGO WPŁYWU NA METYLACJĘ DNA I AKTYWNOŚĆ MOŻLIWYCH MUTACJI, RÓŻNYCH GENÓW ZWIĄZANYCH Z TYM CYKLEM.

http://www.zespoldowna.info/dieta-srodziemnomorska-a-mthfr.html

http://www.zespoldowna.info/mthfr-i-dieta.html

Podstawą tej diety są z jednej strony drób, owoce morza, ryby a z drugiej strony warzywa, owoce, oliwki i oliwa uzupełnione przez jajka. Dodatkami są makaron, ryż i biała bułka. Stale goszczą na stołach w północnych Włoszech orzechy a im dalej na południe migdały.

 

2.ZESPÓŁ DOWNA JEST PRZYCZYNĄ DESTRUKCJI MÓZGU I PRZYSPIESZONEGO JEGO STARZENIA O TYPOLOGII CHOROBY ALZHEIMERA.

Z takiej perspektywy kluczowa staje się dieta niskowęglowodanowa, łącząca węglowodany z proteinami. Podobnie ważną dietą jest tutaj dieta paleo.

http://www.zespoldowna.info/diety-olej-kokosowy-i-kilka-sugestii-richarda.html

W obu przypadkach istotne jest dodanie do niej oleju kokosowego, oliwy z oliwek, ryb i stałej “dostawy” olei z rodziny omega 3.

 

3.ZESPÓŁ DOWNA JEST PRZYCZYNĄ CHORÓB AUTOIMMUNOLOGICZNYCH.

Celiakia, cukrzyca typu II, alergie i wiele innych problemów jak łysienie plackowate, bielactwo wymaga specyficznego podejścia do diety, eliminujące czynniki krytyczne jak gluten, cukier, węglowodany ale dbające o wysoki poziom DHA, witamin z grupy B, ale nie pochodzących z bułek, makaronów.

 

4.ZESPÓŁ DOWNA JEST PROBLEMEM GENETYCZNYM, KTÓREMU WSPÓŁTOWARZYSZĄ INNE CHOROBY TAKIE JAK AUTYZM.

Początek autyzmu to bardzo często pojawienie się kandydozy. Kolejnym etapem jest perforacja jelit i bardzo wysoka wrażliwość na cukier i węglowodany.

Podstawową dietą w tym zakresie jest dieta wolna od czynników alergizujących takich jak gluten, laktoza, kazeina ale też cukier/węglowodany. Stymulacja całego organizmu wymaga dużej ilości probiotyków i produktów albo kwaszonych albo fermentowanych, tak jak to ma miejsce w diecie GAP, która jest wspomagana enzymami trawiennymi.

http://www.zespoldowna.info/gap-na-autyzm-adhd-i-nie-tylko.html

 

Którą z diet należy zastosować w ZD?

Wydaje mi się, że za każdym razem dieta z dużą ilością owoców i warzyw z dodatkiem oliwy z oliwek, z rybami, jajkami, orzechami ale bez ziemniaków, makaronów, bułek może być optymalną dietą dla naszych dzieci. Jak popatrzymy na te wszystkie przykłady to trudno wybrać jedną, ale należałoby połączyć dwie i mogłoby to być najlepsze rozwiązanie.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...