Nowe Nutrivene D, czyli jeszcze o rutynie, luteolinie

wrzesień 20, 2023 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Po pierwsze zwróćcie uwagę na ilość składników w przeliczeniu na liczbę kapsułek. To co jest obecnie na etykiecie, to odnosi się do 8 kapsułek!!! Nikt o to nie pytał, więc zaczynamy od tego Uśmiech

Zatem trzeba dodać, że jak przeliczycie to na dawki, to jednak produkt będzie trzeba podawać codziennie, gdyż niektórych elementów w dawkach stosowanych przez nas w Polsce będzie po prostu za mało. Z mojej perspektywy, patrząc na Wasze badania i doświadczenia plus panele genetyczne i dietę, w Polsce przeciętnie wystarczy 0,5 kap do 1 kap dziennie dla dziecka do 10 roku życia by w miarę stabilizować metabolizmy o których tutaj się mówi/adresuje. Dawkowanie typu 8 kapsułek referencyjnych w warunkach polskich dziennie ja sobie nie wyobrażam. Nie znam takiego przypadku by tyle ktoś potrzebował. Zatem produkt ten ma służyć w protokołach w ramach uzupełnienia metabolizmu, a nie ich leczenia i to jest istotna konkluzja tej części. Idziemy dalej.

image

Jak popatrzycie to zwrócicie uwagę, że oprócz najczęściej zauważanych zmian o których już napisałem tutaj:

https://www.zespoldowna.info/nutrivene-d-nowa-formula.html

pojawiają się nowe składniki takie jak rutyna, luteolina, kwas alfa liponowy, glutation. Każdy z nich jest antyutleniaczem, ale działa w innym kierunku. Może bardziej precyzyjnie: oczekujemy od nich innego mechanizmu działania.

Rutyna i luteolina w pierwszym kierunku działa wspierająco na mówienie o czym pisałem tutaj:

https://www.zespoldowna.info/suple-na-mowieniesuplementy-najprosciej-jak-mozna.html

“FOXP2…by go wyregulować konieczne jest zastosowanie: luteoliny, rutyny…o ile nie ma się polimorfizmów genu COMT. W drugim rzędzie ubiquinol i PQQ by podkręcić chociażby BDNFy. Każde z tych dzieci, które ma stany zapalne świetnie reaguje na tą terapię.

http://www.zespoldowna.info/foxp2-czyli-o-mowieniu-cz-1.html

http://www.zespoldowna.info/foxp2-czyli-o-mowieniu-cz-2.html

http://www.zespoldowna.info/foxp2-czyli-o-mowieniu-cz-3-histamina.html

W przypadku rutyny warto zwrócić uwagę, że ściąga obecnie na siebie uwagę jako suplement w kierunku choroby Alzheimera o czym już też pisałem. Kluczowa jest redukcja ilościowa białek tau w jej mechanizmie działania.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26898570/

https://www.mdpi.com/1422-0067/24/5/4863

https://jneuroinflammation.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12974-021-02182-3

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rutyna

https://eprints.keele.ac.uk/id/eprint/9724/1/pharmacological-properties-of-rutin-and-its-potential-uses-for-alzheimers-disease.pdf

https://indiaeducationdiary.in/washington-university-in-st-louis-receives-nih-grant-for-cognitive-function-in-down-syndrome-associated-alzheimers/

Luteolina to nie tylko mówienie, ale tez neurogeneza. Stosuje się ją na reumatoidalne zapalenie stawów!

https://www.zespoldowna.info/luteolina-wzbudza-neurogeneze-w-hipokampie-w-mysim-modelu-zespolu-downa.html

https://www.zespoldowna.info/luteolina-z-zielona-herbata.html

Obie substancje są jednak tutaj w dość niskich poziomach. Ja niestety nazywam to wprost: w Nutrivene jest zastosowany kompromis, czyli pokazano że składnik jest, ale nie oznacza, ze będzie działał efektywnie. Jak popatrzymy na systemy podawania, aby rutyna zadziałała na mówienie, to powinno podawać się min. 100 mg. Tutaj dla 1 kapsułki będzie tego 12,5 mg. I tak jest też z luteoliną. Zatem Nutrivene D może tutaj pełnić rolę uzupełniającą ale nie bazową dla wspierania mowy przy zastosowaniu tych dwóch składników.

Na koniec o glutationie i kwasie alfa liponowym. Znów widzę te dwa składniki jako mechanizm uzupełniający. Jeżeli mamy je stosować, to musimy zastosować osobny produkt. O ich mechanizmie działania wielokrotnie pisałem, wiec odsyłam do linków:

https://www.zespoldowna.info/dlaczego-w-zespole-downa-jest-za-malo-glutationu.html

https://www.zespoldowna.info/kwas-alfa-liponowy-jako-chelat-jak-dlugo-mozna-go-uzywac-co-z-berberyna.html

https://www.zespoldowna.info/kwas-alfa-liponowy-stluszczenie-watroba-insulina-zespol-downa.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...