A co gdy autyzmu nie ma? A co gdy zespół Downa to kompletnie coś innego, niż nam się wydaje?

Zaczynam odczuwać ciężar wiedzy, często dość chaotycznej,…ale zaczyna mnie doprowadzać to do przygnębienia z jednej strony, z drugiej do euforii, że coś odkryłem, coś wiem, choć nie zawsze jest to pozytywne.

Mózg – neuroprzekaźniki – bakterie – jelita czyli jakie bakterie odpowiadają za jakie neuroprzekaźniki

Jak ważne są jelita mam nadzieję, że już wiecie gdyż domagacie się większej ilości informacji. Z drugiej strony zasugerowaliście by zrobić z tego pewien cykl…i tak to zrobię. Dziś zacznę od najczęściej pojawiającego się pytania: jakie bakterie odpowiadają za jakie neuroprzekaźniki.

Kwas folininowy pomaga w autyzmie! To jest już potwierdzone!!!

Od zawsze prowadzimy dyskusję co pomaga w autyzmie komunikować się najbardziej. Ja wciąż sugeruję byście analizowali receptory kwasu foliowego i ich transportery, gdyż jak donoszą różne media, różne badania kwas foliowy jest niezwykle często, ograniczony w absorpcji u dzieci z cechami autyzmu.

Siatkówka?

październik 27, 2016 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Sport

Dla osób z zespołem Downa, gra w siatkówkę nie jest czymś prostym. po pierwsze na pewno mało popularny sport w stosunku do innych. Nie jest prosty technicznie, wymaga dużej elastyczności ciała i sprawności…ale też byciem bardzo “drużynową” osobą. A tak poza tym to jest świetna gra!

Deficyty jodu mogą aktywizować ekspresję genów związanych z nadmiernym stresem oksydacyjnym.

październik 26, 2016 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Zespół Downa, Tarczyca

Nie prowadzono takich badań na ludziach, jedynie na zwierzętach i o tym należy pamiętać. Ale to z nich wychodzi kolejny związek. Jod jest regulatorem ekspresji wielu genów, szczególności tych które odpowiadają za stres oksydacyjnym, takich jak SOD 1.

IL-6, TNFα w zespole Downa…oczywiście w jelitach

Analizując panele metylacyjne dzieci z zespołem Downa obserwuję silną zależność występowania polimorfizmów genów immunologicznych takich jak IL-6, TNF α z ich jakością funkcjonowania. Tak się dobrze złożyło, że w trakcie naszych rozważań na temat funkcjonowania jelit u osób z zespołem Downa pojawił się raport analizujący właśnie taki przypadek jak u większości z Was.

Hormon tarczycy T 3 obniża ekspresję genu SOD 1, a w zespole Downa niedoczynność hormonów tarczycy zwiększa poziom ekspresji właśnie SOD 1, czyli o selenie i jelitach.

październik 26, 2016 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Zespół Downa, Tarczyca

Zamiast tytułu mógłbym wstawić te pytanie: DLACZEGO PODWAŻASZ WIEDZĘ ENDOKRYNOLOGÓW WSKAZUJĄC NA REGULACJĘ HORMONÓW TARCZYCY WEDŁUG HORMONU T 3 A NIE TSH, JAK ONI TEGO CHCĄ?

Hormony tarczycy są wchłaniane w jelitach. Co się dzieje, gdy mamy problem z funkcjonowaniem jelit?

październik 25, 2016 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Zespół Downa, Tarczyca

T 4 jest wchłaniany w jelitach na poziomie 40-80%. T 3 także na istotnym poziomie. W zespole Downa w dużej części pacjentów, którzy mają polimorfizm MTHFR C677T, MTRR A 66 G, FUT 2 następuje stałe idiopatyczne zaburzenie pracy jelit. Gdy dołączymy do tego zmianę ich funkcjonowania tytułem występowania celiakii (polimorfizmy genów z grupy HLA) oraz […]

Jak długo żyją osoby z zespołem Downa?

Zaskakujące zestawienie zostało przygotowane w oparciu o dane z roku 2013 i poprawione o dane otrzymane w roku 2016 dla niemalże całego Świata. Opisuje ono różne aspekty długości życia osób z zespołem Downa w różnych krajach świata. Myślę, że może być to ciekawa statystyka dla nas wszystkich.

Pierwsza w Argentynie, jedna z kilku na całym świecie. Nauczyciel z zespołem Downa

październik 24, 2016 by  
Kategoria: Aspekty życia, Jak może być fajnie

Znam nauczycieli z zespołem Downa z Brazylii, USA, a teraz dołącza do tego grona Noelia Garella. O niej już kiedyś pisałem, teraz dołączam do informacji, o której pisze cały świat.

Czy w dniu pobierania krwi na badanie hormonów tarczycy powinno się odstawić letroks(t4) i thybon (t3)?

październik 24, 2016 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Zespół Downa, Tarczyca

W przypadku zespołu Downa, niemalże wszystkie osoby powinny mieć podawane hormony tarczycy i to prawie stale. Zatem samo badanie może mieć inny charakter, niż to co ma miejsce w pozostałych przypadkach.

Dlaczego dzieci z zespołem Downa są niskie?

październik 24, 2016 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Zespół Downa, Tarczyca

Jest wiele ścieżek metabolicznych, które mają na to wpływ. My rodzice także z naszym wzrostem i jego dziedziczeniem przez nasze dzieci, wpływamy na to jak one są wysokie. Jednak dla mnie istnieje dwóch kandydatów w zespole Downa, którzy powinni być potraktowani szczególnie: deficyty witamin z grupy B w szczególności  i złe funkcjonowanie tarczycy.

Casey Rochell niesie przesłanie: Osoba z zespołem Downa jest osobą

październik 23, 2016 by  
Kategoria: Aspekty życia, Jak może być fajnie

Jego przesłanie jest najmocniejsze z tych ostatnich. Zaczyna się od słów pewnego uczonego z 1968 roku: “Down nie jest osobą”…i nie ma co przejmować się oddając dziecko z zespołem Downa…w tamtych czasach do specjalnych ośrodków.

Epigenetyczny czynnik występowania problemów z idiopatycznym zapaleniem jelit.

Gdy napisałem artykuł o genie MTHFR i jego sprzężeniu z genem MTRR, FUT 2, brakiem witaminy B12 jako typologię występowania nieznanych z perspektywy przyczyn, różnych problemów z jelitami, ich mikrobiotą, bardzo typową dla choroby Crohna, nie napisałem jednego jak może to być wzmocnione co do częstości występowania w zespole Downa.

Teatr 21 i jego reżyserka.

październik 23, 2016 by  
Kategoria: Aspekty życia, Po prostu życie

Jeżeli nie przeczytałeś tego wywiadu, to polecam. Ciągła dyskusja wywołana przez rządzący obóz trafiła także do Teatru 21, będącego swoistego rodzaju wizytówką osób z zespołem Downa. Jego reżyserka Justyna Sobczyk, krótko i jednoznacznie definiuje swój stosunek do tego co się dzieje: “Nie chcę, żeby nasz teatr był narzędziem w aborcyjnej nawalance”

FUT 2, MTRR, MTHFR C 677 T i jelita

Tak jak obiecałem skupię się w najbliższym czasie na jelitach i ich funkcjonowaniu. Pokażę Wam różne powiązania i różne problemy związane z genami. Na start pewna typologia z Waszych paneli genetycznych: polimorfizm homozygotyczny MTFR C677T, polimorfizm MTRR A 66 G, FUT 2. W efekcie bardzo istotne zaburzenie wchłaniania witaminy B 12, silne stany zapalne jelit […]

Bakterie i grzyby w naszych jelitach, czyli jak kształtuje się mikrobiota.

Jak zadaję pytanie: dlaczego dziecko powinno się urodzić w sposób naturalny, albo dlaczego po “cięciu” dziecko powinno być położone na piersiach matki, zazwyczaj padają odpowiedzi związane z bardzo szeroko rozumianym macierzyństwem, uczuciami. Nie do końca jest to jednak prawda. Poród dla dziecka, które pod względem “bakteriologicznym”, w tym momencie jest niemalże jałowe, jest etapem nabywania […]

EURL nowy, jednoznacznie zdefiniowany gen w zespole Downa

Im lepszą technologią dysponujemy, tym więcej wiemy. W ten sposób dowiedzieliśmy się właśnie więcej o zidentyfikowanym już dość dawno genie EURL (C21ORF91, Early Undifferentiated Retina and Lens), znajdującym się na 21 chromosomie, potrojonym w zespole Downa.

Motylki dla Rozalki

październik 20, 2016 by  
Kategoria: Aspekty życia, Jak może być fajnie

Dostałem zdjęcia od Agaty i są bardzo, bardzo…jak to zrobili! Rozalki uśmiech i ten bęben.

Flamenco jest bardzo trudne.

październik 20, 2016 by  
Kategoria: Aspekty życia, Jak może być fajnie

Dzięki Magdzie dowiedziałem się o Manolo, o jego mistrzowskim flamenco! Popatrzcie na to, warto.