Ćwiczenia do warsztatów z metylacji cz.15

grudzień 16, 2022 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

To już ostatni wpis w tym temacie. Niestety dla większości z dzieci i nas rodziców temat krytyczny: “A co się z tym wszystkimi badaniami dzieje gdy…?”

To pierwsze “gdy”: histamina w nadmiarze i za mało enzymu DAO….i to nie koniec. Dla mnie jest to najtrudniejszy przypadek, gdyż jest związany głównie z elementem dziedziczenia genów, ale i genami z 21 chromosomu. Jest to też problem, który populacyjnie w Polsce jest bardzo powszechny. O co chodzi? My mamy, nasze dzieci mają za dużo histaminy tytułem głównie dysbiozy ale i tytułem dysfunkcyjnego enzymu DAO.

https://www.zespoldowna.info/histydyna-niedokrwistosc-kwas-foliowy-hemoglobina-gen-ftcd-histamina-histydyna-dao-hnmt-silne-problemy-alergiczne-i-zle-funkcjonowanie-jelit-gen-ftcd.html

https://www.zespoldowna.info/dieta-spersonalizowanaczyli-czytamy-geny-i-dostosowujemy-diete-histamina-i-enzym-dao.html

https://www.zespoldowna.info/mthfr-a-1298-c-a-histamina-i-enzym-dao.html

Problemy jelitowe zmieniające poziom histaminy są wpisane od urodzenia w dziecko z ZD, bo to wcześniaki rodzone przez cięcie, bo są to dzieci, które bardzo szybko ujawniają predyspozycje rodzicielskie do różnych problemów jelitowych tytułem wzmocnienia przez dodatkowy 21 chromosom, bo wirusy jakie atakują je do 5tego roku życia, na stałe zmieniają swoją obecnością mikrobiotę, więc mamy dysbiozę wytwarzającą histaminę. Jeżeli do tego dopiszemy braki w konwersji witaminy B6 kluczowej dla aktywności enzymu DAO, gdyż gen PDXK za to odpowiedzialny jest potrojony, to wiemy dlaczego nawet heterozygota DAO w ZD może być krytycznie niebezpieczna. Jeżeli to wszystko się zdarzy to histamina zmienia wszystko!!! Jak to wygląda? Przykład:

Dzwoni do mnie mama dziecka z ZD z panelem i wynikami. Nikt nie rozumie dlaczego przy bardzo dobrym poziomie witamin z grupy B, homocysteina jest wciąż powyżej 10. Próbujemy rozwiązać ten rebus i wynika z tego jeden element: musi być jakiś stan zapalny, który powoduje zahamowanie wchłaniania mikroelementów. Po tygodniowym poszukiwaniach, mama nagle stwierdza: “Synkowi po zjedzeniu wyrzucają się policzki”".” Dopytuje się: “Co to znaczy wyrzucają się policzki?” Mama odpowiada: “Są czerwone!” Oznacza to, że dziecko ma wyrzuty histaminowe świadczące o deregulacji immunologicznej, alergizującej w organizmie. Pierwszy krok do chorób autoimmunologicznych. Przez miesiąc zbijaliśmy histaminę i wzmacnialiśmy aktywność enzymu DAO w jelitach. Homocysteina spadła do 6.

Jest w tym wypadku taka zależność: Im wyższa histamina tym wyższa homocysteina.

https://www.zespoldowna.info/celiakia-wrazliwosc-na-pszenice-wrazliwosc-na-gluten-ktora-nie-jest-celiakia-wrazliwosc-na-histamine-to-nie-jest-to-samo-cbs-bhmt-dao.html

https://www.zespoldowna.info/jak-diagnozowac-wysoka-histamine.html

 

Teraz to drugie, “szybki” CBS, nie dość że potrojony, plus polimorfizmy BHMT, MTHFD1 z jednej strony a z drugiej polimorfizmy genów GCH1 i NOS3. W efekcie wysoki poziom amoniaku. I tutaj trzeba od razu wpisać to tak:

wysoki poziom amoniaku, to wysoka histamina, a jeżeli ta jest wysoka to homocysteina może być także wysoka a to znaczy, że metylacja może być hamowana.

https://www.zespoldowna.info/kiedy-amoniaku-jest-za-duzo.html

https://www.zespoldowna.info/enzym-dao-a-histamina-i-amoniak.html

https://www.zespoldowna.info/a-co-gdy-amoniak-ma-wysoki-poziom-jak-histamina.html

https://www.zespoldowna.info/kiedy-trzeba-kontrolowac-amoniak-dlaczego-jest-malo-glutationu-w-zespole-downa.html

Zatem kolejna deregulacja metabolizmów może powodować, że wszystkie badania jakie analizowaliśmy w kontekście metylacji, trzeba analizować jeszcze raz, gdyż stany zapalne i po prostu zatruwanie organizmu amoniakiem prowadzi do osłabienia podstawowych metabolizmów.

Podsumowując: stany zapalne, wysoka histamina, wysoki amoniak są mechanizmami, które powodują, że nawet teoretycznie dobre wyniki, mogą być interpretowane jako złe i niewystarczające tytułem tych procesów…gdyż jedno mieć coś w osoczu krwi, a drugie z tego korzystać w procesach metabolicznych w komórce.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...