O reumatoidalnym zapaleniu stawów…czyli po co jest badanie genotypu takiego jak MTHFR UK?

Wczoraj otrzymałem takie pytanie: “Jarek po co mam badać panel z UK? Czy on mi pomoże?”. No i postanowiłem zaryzykować i sprawdzić na ile może nam on pomóc.

Jak analizować badania MTHFR UK? cz.1 panel metylacyjny

No to analizujemy nasz przykładowy panel w części dotyczącej metylacji według schematu ustalonego przez Amy Yasko.

Jak analizować badania MTHFR UK? czyli wyjaśnienie zagadnień związanych z metylacją

Zła metylacja to przyspieszone starzenie. Zła metylacja to destrukcja i brak równowagi na poziomie neuroprzekaźników. Zła metylacja to spadek odporności. Zła metylacja to zła reakcja na leki i szczepionki. Zła metylacja to źle funkcjonujący układ trawienny. Zła metylacja to źle zapisane DNA. Zła metylacja to początek problemów człowieka. Stąd my zaczynamy zawsze od tego etapu.

Jak analizować badania MTHFR UK? czyli jak czytać ten panel

MTHFR UK nie jest specjalnie unikatowym badaniem. Jego technologia, system prezentacji danych nie różni się znacząco od tego co prezentuje 23andme. Są jednak 2 zasadnicze różnice, w porównaniu do badań amerykańskich: zakres badanych SNP (polimorfizmów) jak i ich podział.

Jak zwolnić chorobę Alzheimera? Jest propozycja połączonej terapii!

Za każdym razem, ostatnimi czasy, gdy czytam o doniesieniach w zakresie choroby Alzheimera, gdy oglądam geny związane z tym problemem, to widzę podkreślaną istotność resweratrolu w terapii. Nie inaczej jest w tym najnowszym przypadku.

Łajsk i Pan Marek.

czerwiec 27, 2016 by  
Kategoria: Edukacja

Jeszcze nie dawno nie słyszałem o Panu Marku i Łajsku. Od soboty przeczytałem, co jest możliwe o szkole w Łajsku i tak pomyślałem, że na koniec roku szkolnego warto napisać o tym niezwykłym miejscu…które z pewnością odwiedzę by zobaczyć jak to jest możliwe, by istniało.

Jako pierwsza kończyła szkołę masową i to z oceną powyżej średniej !

czerwiec 27, 2016 by  
Kategoria: Edukacja

Tylko Ameryka potrafi dostarczać takie historie. Ta informacja obiegła świat.Madison Essig jest pierwszą osobą z zespołem Downa, która ukończyła liceum z programem edukacji masowej z oceną 3,7 GPA.

W Gdańsku się nie chwalą, a chyba powinni!

czerwiec 27, 2016 by  
Kategoria: Edukacja

W Gdańsku pierwszy rok trwania projektu zamknięty. Eksperymentalna klasa, wspierana przez Prezydenta Gdańska Piotra Kowalczuka zakończyła rok szkolny. Gratuluję sił i wytrwałości Wam wszystkim!

“A jeśli się nie ma mutacji MTHFR i nie badało się innych mutacji to jaką witaminę B 12 brać przed ciążą?”

Z witaminą B 12 aż tak dużych problemów nie ma jak z kwasem foliowym, choć są geny związane z jej obecnością. W cyklu metylacyjnym kluczowe geny w tym zakresie to TCN, MTRR i MTR.

“Gdzie jest Dory?”. Film dla rodziców dzieci z zespołem Downa i ich opiekunów?

Chyba wszyscy znamy doskonale film gdzie jest NEMO? Był fajny. Mamy teraz drugi odcinek po wielu latach o Dory. Piszę o tym nie ze względu na sam film i nie chcę także pisać recenzji z filmu, ale polecam byście przyjrzeli się Dory i jej pamięci krótkoterminowej (krótkotrwałej, operacyjnej, roboczej).

“A jeśli się nie na mutacji mthfr ale nie badało się innych mutacji to jaki brać w końcu kwas przed ciąża?”

Biorąc pod uwagę ilość polimorfizmów, które człowiek poznał dzięki opanowaniu badania genów w ciągu ostatnich 5 lat, powoduje, że pytanie powyższe  jest bardziej skomplikowane niż nam się wydaje. Ja uważam, że ze wszystkich aptek powinno się dziś wycofać syntetyczny kwas foliowy i korzystać z formuły metabolicznej lub folianów. Dlaczego?

“Co Jasiek zyskał na tym, ze poszedł do klasy masowej?”

czerwiec 24, 2016 by  
Kategoria: Edukacja, Świadomy Jaś

Koniec roku i jak zwykle podsumowania. Jedno z pytań, bardzo istotnie pobudziło mnie do przemyślenia tematu.

Jak analizować badania MTHFR UK?

Przyznam, że na samym początku nie mogłem się przekonać do badań MTHFR GENETICS UK. Wydawały mi się za skomplikowane, zbyt obszerne i po prostu trudne. Dziś chyba się przyzwyczaiłem, że można z nich wyciągnąć dużo więcej niż z badań amerykańskich.

Ile podawać witaminy B12 w postaci metylokobalaminy dziecku?

Wiele z Was prosi o określenie dawki witaminy B12 przy skrajnych niedoborach, u dzieci z ZD i cechami autyzmu.

MAO A, FAD, ryboflawina, PQQ, miedź…

Pisałem o MAO A i wiem że wciąż to za mało dla Was. Przy okazji PQQ postanowiłem wrócić do tego tematu.

PQQ czym jest? cz.3 o mitochondriach i nie tylko

Po publikacji dwóch pierwszych wpisów dotyczących PQQ, pojawiły się Wasze pytania dotyczące konkretnie mitochondriów. Wiemy, że w zespole Downa, mitochondria nie produkują odpowiedniej ilości energii potrzebnej np. do konwersji T 4 do T 3.

Czyż nie jest tak: dzieci z zespołem Downa rodzą się w rodzinach z “pokoleniowym trwaniem“ silnych stanów zapalnych i obecnych chorób neurodegeneracyjnych?

Dostaję co raz więcej informacji od Was. I wciąż brakuje informacji od profesora Śmigla…ale mam nadzieję, że znajdzie czas na podsumowanie zakończenia zbierania ankiet. Co łączy te dwa fakty? Cóż jest co raz więcej danych od Was wskazujących na jedną prawidłowość: gdy w rodzinie występują raki, choroby związane z depresją, Alzheimer, Parkinson, choroby autoimmunologiczne, alergie […]

PQQ czym jest? cz.2 o hamowaniu starzenia komórki i poprawie funkcji poznawczych

Pierwsze badanie kontrolne odnośnie wpływu PQQ na funkcje poznawcze przeprowadzono w 1979 roku. Wnioski jakie płynęły z tych badań mówiły o możliwej poprawie funkcji poznawczych, pamięci operacyjnej u ludzi.

PQQ czym jest? cz.1 podstawa

Napisałem ponad 2 miesiące temu list do Richarda z prośba o jego weryfikację działania PQQ. Napisałem mu, że dla mnie to typowy i fajny, czynnik hamujący starzenie się organizmu. Wskazałem, że wielu z Was korzystając JEDYNIE!  z PQQ i ubiquinolu osiąga zaskakujące rezultaty u swoich dzieci w zakresie koncentracji, mówienia, rozwoju. Była cisza i nagle […]

Wczesne czytanie, matematyka, aktywność sportowa i ruch pozwalają dzieciom z zespołem Downa rozwijać się dwukrotnie szybciej!

Nie jest to jakaś nowa teoria, to już wiemy. Jednak ta ocena to efekt 25 letniej obserwacji prowadzonej przez Patricka i Rocel Baggot, specjalistów można tak to określić w zespole Downa, na 248 dzieciach z tą wadą genetyczną.